V Oravakafe pokrstili  knihu, v pohode sa varila a ochutnávala káva

 

KRUŠTETNICA 24. 4. 2017 – V priestoroch expozície Oravakafe v Krušetnici, kde je umiestnená najväčšia mozaika z kávovinových zŕn sa uskutočnilo v pondelok uvedenie knihy do života autora Jozef Augustín – Pri káve o káve a kávovinách, ktorá vyšla v slovenčine. Knihu pokrstili zrnkami praženej kávy Oldřich Holiš, cofeológ, lektor, barista, pražiar, komisár viacerých medzinárodných súťaží, medzinárodný degustátor a Roman Florek, organizátor podujatia a autor rekordnej mozaiky. Osobnosť Jozef Augustín je odborníkom na kávovú tematiku, ktorý nenechal vo svojej publikácii čitateľov o káve iba snívať, ale ponúkol im množstvo osvedčených receptov na kávové špeciality.

Podujatie pokračovalo programom Kávu si osladím v neďalekom vystúpením Samuela Lörinčíka – speváka, hudobníka. Po autogramiáde autora knihy predstavil Goran Jozič z Plzne (ČR) prípravu  tureckej kávy v džezve. V Espresso academy of coffee priblížila majstrovstvo baristov v príprave espresso kávy – Nikoleta Šalmíková, riaditeľka Academy of Coffee, profesionálna baristka. Nechýbali ukážky vytvárania obrazcov v šálke kávy –  techniky latte artu.

Certifikát za unikátny rekord – najväčšia mozaika, ktorý má svetové parametre a je prezentovaný na webe v anglickom jazyku a prevzal jej tvorca Roman Florek z Krušetnice.

FOTO: Igor Svítok