REKORDY: Lidl les v Tatrách má už celkom 746.100 zasadených stromčekov

MALUŽINÁ 10. 5. 2018 – Spoločnosť LIDL Slovenská republika v.o.s.zasadila v rámci kampane Voda pre stromy v Nízkych Tatrách ďalšie stromčeky. Sadenie sa konala v lokalite v lesnej správe Malužiná v okres Liptovský Mikuláš. Pracovníci spoločnosti Lidl vysadil počas dňa 8.000 kusov stromčekov. V strmom svahu vysadili viacero druhov drevín – jedľa, borovica, smrek, buk, javor a jaseň. Rekordmani vykopali čakanom alebo motykou jamku a vložili do nej stromček a zahrnuli ho zeminou a utlačiť ju. Dohľad nad ich prácou mali tamojší lesníci.

Po tejto náročnej brigáde čakalo na všetkých občerstvenie – skvelý guľáš.Na záver sa uskutočnilo odovzdanie certifikátov a účastníckych diplomov. Generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika, v.o.s. Matúš Gála prevzal certifikát z Knihy slovenských rekordov za nový rekord.

Lidl lese, ktorý sa rozprestiera vo Vysokých a v Nízkych Tatrách, má už 746.100 zasadených stromčekov na ploche väčšej ako 301 hektárov. Pri tejto príležitosti odhalili v lesnej správe Malužiná novú tabuľu za účasti generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Mariána Staníka.