Exotická príchuť kávy v Krušetnici mala prívlastok indonézska

KRUŠETNICA 9. 11. 2017 – V malej obci na Orave Krušetnica sa vo štvrtok opäť hovorilo o lahodnom horúcom pokušení.

Zakladateľ expozície Oravakafe Roman Florek v spolupráaci s Veľvyslanectvom Indonézskej republiky zorganizoval nezabudnuteľný večer, ktorý bol venovaný nádhernej krajine – Indonézia.

Cieľom večera bolo samozrejme spojiť čo najviac kávomilcov. Už rok sa totižto úspešne šíri myšlienka spájať ľudí aj prostredníctvom kvalitne pripraveného kávovníkového zrna a najmä prostredníctvom jedinečnej expozície Oravakafe. Oravakafe už rok rozpráva ľuďom príbeh kávovníkového zrna prostredníctvom najväčšej mozaiky na svete, ktorá je vyskladaná z kávovníkových zŕn. Už pri jej vytváraní sa spojilo neskutočné množstvo ľudí, ktorí ukázali, že majú záujem spoznať príbeh tohto lahodného moku od jeho začiatku až po koniec.

Kávový večer priniesol so sebou mnoho ďalších zaujímavých informácií, ale najmä ukázal, že ľudia majú čoraz väčší záujem spoznávať príbeh kávovníkového zrna. Dozvedeli sme sa mnoho o čarovnej Indonézii, profesionálni tanečníci nám predviedli ich národné tance v typických indonézskych odevoch, ktoré sú naozaj nádherné, rovnako ako ich zmysel pre detail. Odevy nám predviedli profesionálne modelky. Indonézske tance nás ale vniesli hlboko do kultúry krajiny a nachvíľu nám pomohli vnímať čaro skvostnej Indonézie, kde je kávovník a jeho plody doslova miestnym bohatstvom. O pestovaní, zbere a spracovaní kávovníkového zrna v Indonézii nám bližšie porozprával odborník vo svojom odbore. Správnu prípravu espressa a cappuccina nám odprezentovala veľmi šikovná a vzdelaná baristka Nikoleta.

O úžasnú atmosféru sa celý večer staral Štefan Skrúcaný. Hosťami boli tiež herci Radoslav Kuric a Janka Buršáková.Organizátorom sa podarilo ďalej šíriť myšlienku Oravakafe a spájať ľudí prostredníctvom kvalitnej voňavej kávičky.

Text a foto: ORAVAKAFE